ОНОМЕ КОГА ИНТЕРЕСУЈЕ МОЈЕ МИШЉЕЊЕ О АНОНИМНОМ ДОПИСУ СТУДЕНАТА
(допис студената је наведен у прилогу а изворно је објављен на ФСК)
Студенти су избегли да говоре о битној страни истине чији су савременици. Они непотпуно и једнострано говоре о прошлости, полазећи од Призренске лиге. Не спомињу, на пример, када већ говоре о прошлости, који народ је староседелац на Косову и Метохији, не спомињу петовековну османлијску окупацију Косова и Метохије у току које су се Шиптари слободно насељавали тамо и заједнички спроводили терор над Србима. Заборављају да укажу на нашу обавезу према србској генерацији која је 1912. године ослободила Косово и Метохију и Србе тамо. Не спомињу да је Јосип Броз, после ИБ резолуције 1948. отворио границу Југославије и Србије Албанцима за слободно усељавање, обезбеђујући им сва људска и грађанска права и предности које добијају учлањавањем у КПЈ/СКЈ.
Они прећуткују шиптарски терор од тада над Србима и његову ескалацију у току 1988/1989. Они немају или знања или храбрости да изнесу истину да је НАТО потпуно неоправдано бомбародовао Републику Српску 1995. Србију и Црну Гору 1999. Да је кумановски споразум донет под уценом и претњом оружаног уништавања целог народа и Србије, да зато и кумановски споразум нема пуноважност, али да га је Србија ипак у потпуности испоштовала док Шиптари не да нису, већ су деловали и делују све време супротно њему.
Док истинито укратко приказују односе власти западних држава од Призренске лиге до данас и реакције наших ранијих власти, они предају власти на Косову и Метохији вођама УЧК разумеју као добронамерне покушаје. На чему се заснива то њихово разумевање? Зар они не разумеју, зар не схватају да су садашње власти усвојиле противуставну резолуцију народне скупштине 13.01.2013. којом су одбацили Устав, извршили државни удар, власт на Косову и Метохији пренели вођама терористичке организације УЧК ослобађајући их обавезе да поштују Устав Републике Србије? Зар студенти не разумеју да су ове власти потписале противуставан бриселски споразум с државним и народним непријатељем, занемарујући њихове последице по србски народ и занемарујући да су то противуставна и кривична дела и према народу и према држави Републици Србији? Такво неразумевање замагљује или скрива истину.
Уместо тога они закључују да је трогодишње искуство потврдило „почетно уверење српскога народа који ју је сматрао издајом српских националних интереса у погледу Косова и Метохије“ ! Студентско схватање да је то било „почетно уверење српског народа“ омаловажава преамбулу Устава, део Устава о покрајинама и председничку заклетву, као и заклетву у истом смислу сваког народног посланика и министра!
Студенти откривају шиптарску превару тек у вези непоштовања договора о асоцијацији српских општина прихватајући тај договор, односно не откривајући истину да је он противуставан, противдржаван и, против србског народа.
Студенти пишу да Србија није имала подршку. Зар они не схватају да нико из иностранства нема интерес да пружи подршку држави чији врховни државни руководиоци делују супротно Уставу своје државе? Зар они не знају да су Србија и србски народ имали подршку у ранијим временима када су се храбро, одлучно, непоколебљиво борили за своја природна права, за своју слободу и за очување своје земље? Оваквим ставом студенти оправдавају противуставан однос наших власти према држави и народу.
Студенти постављају питање да ли је бриселска страна преговоре учинила немогућим не обезбедившу да се иједан договорени принцип оствари. Тиме студенти опет аминују противуставне акте претходне власти (самовољну противуставну пријаву у име Србије за њено учлањење у ЕУ) и садашње власти да прихвати шиптарско одбацивање Устава Републике Србије на Косову и Метохији. Студенти избегавају да прихвате те истине. Студенти не спомињу истину да је претходни председник Републике самовољно и противуставно меродавност за надгледање остваривања резолуције СБ УН 1244 са Савета Безбедности пренео на ЕУЛЕКС, и да ова власт није то оборила и вратила у Савет Безбедности, упркос многобројних јој указивања да то учини. Студенти опет избегавају да се суоче с истином. Студенти пишу да проблем не може да реши једна генерација, заборављајући истину да је једна генерација ослободила Косово и Метохију. Да ли студенти тиме унапред себе ослобађају од борбе за КиМ?
На крају свог дописа студенти се обраћају садашњим властима, пре свега председнику републике и председнику владе, који су нас довели у ову ситуацију. Обраћају се њима који су били водеће јавне бусаџије до њиховог избора за врховне државне руководиоце.
Студенти вероватно не знају за њихова бусаџијска ратоборна иступања, укључујући и јавно мобилсање у Београду младих добровољаца за слање на фронтове, деведесетих година, у којима се нису позивали на Устав СФРЈ нити су тражили да се проблеми решавају мирнодопски по том Уставу по коме су једино југословенски народи, а не републике, имали право на самоопредељење, укључујући и право на отцепљење, како пише у почетку прве реченице устава СФРЈ из 1974. год.; студенти би могли да знају како су се садашњи државни руководиоци заклињали за ослобађање Косова и Метохије до свог доласка на власт 2012.; студенти свакако треба да знају за њихова противуставна и кривична дела учињена од како су на власти и да изнесу истину о томе, барем у овом допису посвећеном истини.
Студенти им се обраћају молбом и оптимистичким предлогом изражавјући потпунуо поверење у те државне руководиоце, да они промене своју политику, уместо да им јасно и отворено, искрено, добронамерно, поштено и одлучно кажу да им је годинама јавно указивано на погрешност њихове политике и на њихова противуставна дела и да зато треба часно да поднесу оставке јер они треба да сносе последице и да одговарају за своја противуставна деловања, а не да студенти, будуће генерације, сносе последице њихове самовољне погрешне противуставне политике. Тако студенти несвесно прихватају уврежени став током ових 7 деценија да власти немају одговорност према народу за своја противуставна и кривична дела. Није чудо, јер их тако васпитавају данашње владајуће генерације. Веома јадно и обесхрабрујуће, нажалост.
Овај допис студената потпуно занемарује и оправдава противуставна деловања, акта, одлуке наших претходних и садашњих власти. Да ли су студенти толико заплашени да изнесу истину, што је тема њиховог текста, о томе шта су чиниле и шта чине наше власти, и да објасне последице тога, или су тако васпитани да то прихватају, не знам. Међутим, знам да су владајуће генерације, рођене око 1910. године до око 1929/1930 године, у току владавине Јосипа Броза Тита и под његовим руководством владавине КПЈ/СКЈ, створиле став да оно што је учињено не може да се исправи, да оно што је изгубљено не може да се поврати, да треба с тим да се помиримо, да се не треба супротстављати властима чак и када власт доноси погрешне одлуке мимо народне воље и супротно Уставу, да народ не може ништа да учини, и тако су оставили да проблеме треба да решавају будуће генерације. У духу тог става су васпитаване генерације рођене после 1930. године. Оне су тај став прихватиле и даље продубљавале. Закључујем да овај допис студената то показује.
Приложени допис студената није потпуно одговорио његовој теми. Само ју је делимично и површно, неодлучно, дотакао, по мом мишљењу. Треба да се уочи да су студенти овај допис упутили властима пред предстојеће председничке изборе. Питам се је ли њихово поверење исказно у овом допису према садашњим државним руководиоцима (истовремено и) њихова јавна подршка да они и даље буду врховни државни руководиоци? Веома ми је жао због свега тога.
Др Љубомир Т. Грујић,
Редовни професор у пензији
Џона Кенедија 31/15,
11070 Београд
http://ift.tt/1D5d48B
*
Проф. др Љубомир Т. Грујић: Реаговање на анониман допис студената о Косову и Метохији Овај допис студената потпуно занемарује и оправдава противуставна деловања, акта, одлуке наших претходних и садашњих власти. Да ли су студенти толико заплашени да изнесу истину, што је тема њиховог… |
from Милан «Паланка на вези» Милошевић - Google+ Posts
via IFTTT Видети заједницу Вести - News - Новости
Нема коментара:
Постави коментар