уторак, 29. март 2016.

ПКБ 31. маја остаје без заштите државе, продаје се комплетно цела имовина и 17 хиљада хектара пољопривредног...

ПКБ 31. маја остаје без заштите државе, продаје се комплетно цела имовина и 17 хиљада хектара пољопривредног земљишта; Град Београд спреман да додатно преполови цену?
понедељак, 28. март 2016.
 Прибилижавањем 31. маја када ће ПКБ остати без заштите државе, спекулише се да је његов власник - град Београд спреман да додатно преполови цену и потенцијалном власнику наплати свега 91 милион евра, што је тек трећина процењене вредности ПКБ-а.
Изборна кампања је у току, али ниједан политичар још се није појавио да помази краве у ПКБ-у. Оне су непопуларана тема, јер упркос причама о интересовању Арапа, Кинеза и Руса - на јавни позив за продају ПКБ-а нико се није јавио.
"Ту се уопште не продаје ПКБ као правно лице. ПКБ после 70 година постојања нестаје. Модел који су предложили запосленима не гарантује никакву будућност. Продаје се комплетно цела имовина и продаје се 17 хиљада хектара пољопривредног земљишта. Замислите 17 хиљада хектара пољопривредног землишта у дворишту града Београда. Шта би то донелео једном Матијевићу или Костићу", каже Милисав Ђорђевић, Самостални синдикат ПКБ корпорације.
Једини незванично заинтересован је конзорцијум Петра Матијевића и Миодрага Костића који, како је речено медијима, чекају даљи пад цене. А тренутна цена свега је 51 одсто вредности ПКБ-а.
"Када радите било какву приватизацију, ви се трудите да на страни потражње имате бар 3-4 играча. Ако имате једног играча, онда тај један играч плаћа ту неку цену коју он хоће. У овом случају је та цена лимитирана на 50-30 одсто, али то је сулудо јер докле то треба да иде", сматра некадашњи министар пољопривреде Горан Живков.
Пољопривредни комбинат Београд, основан је1945. са задатком да снабдева Београд основним прехрамбеним производима. Данас ПКБ Београду не треба, каже градоначелник Мали.
"Бавимо се комуналним делатностима, канализацијом, водоводом, путевима, чистоћом, јавним превозом... То су делатности којима град Београд треба да је власник и бавимо се њима. Пољопривредна производња нажалост није", рекао је градоначелник Београда Синиша Мали.
Иако је ПКБ у 2014. уплатио у буџет града 740 милиона динара или око 40 нових Икарбусових аутобуса, градоначелник и некадашњи директор центра за тендер у Агенцији за приватизацију сматра да је једино решење за ПКБ - нови круг приватизације или реорганизација. Објашњење старо - Србија нема људе који би у државном ПКБ-у правили профит.
"Ми немамо људе који би се тиме бавили. То захтева, компанију, стратешког партнера, и који би своје знање, технологију, организационе способности, нове агротехничке мере уложио у то", сматра Мали.
Запослени у ПКБ-у чекају 31. мај да предузеће остане без заштите државе. Судећи према ставу власти, до тада ће или бити у рукама приватника или ће још један некадашњи гигант, кроз стечај, бити послат у историју.
(Н1)

Н1: ПКБ 31. маја остаје без заштите државе, продаје се комплетно цела имовина и 17 хиљада хектара пољопривредног земљишта; Град Београд спреман да додатно преполови цену?
Прибилижавањем 31. маја када ће ПКБ остати без заштите државе, спекулише се да је његов власник - град Београд спреман да додатно преполови цену и потенцијалном власнику наплати свега 91 милион евра, што је тек трећина


from Милан «Паланка на вези» Милошевић - Google+ Posts
via IFTTT Видети заједницу Вести - News - Новости

Нема коментара:

Постави коментар